Pešo so sprievodcom cez Staré Mesto

Pešo so sprievodcom cez Staré mesto - Prehliadka historického centra Bratislavy

Zatúlajte sa do historického Pressburgu s profesionálnym sprievodcom a objavte to najkrajšie, čo Bratislava ukrýva. Vaše potulky začnú na nábreží Dunaja – na mieste, na ktorom sa spája historický Pressburg so súčasnou Bratislavou. Ďalšie zastávky vašej prehliadky Námestie Ľudovíta Štúra a svetovo známy Dóm sv. Martina vám pripomenú najväčšiu slávu mesta datujúcu sa k okázalým korunováciám uhorských kráľov a kráľovien. Následne sa necháte opantať čarom historických uličiek míňajúc krásne paláce z 18. storočia a staručkú Academiu Istropolitanu. Príjemným krokom sa dostaneme k Michalskej bráne – k jednému z najznámejších symbolov Bratislavy. Nezabudnete sa pristaviť ani v dodnes pulzujúcom, rušnom srdci Bratislavy – na Hlavnom námestí so Starou radnicou, Maximiliánovou fontánou a množstvom secesných kaviarničiek. Stredovekými uličkami smerujúcimi naspäť k Dunaju sa dostanete až k veľkolepej budove pôvodného Slovenského národného divadla, dnes budove opery a ku Koncertnej sieni Reduty, pri ktorej ukončíte svoju pešiu prehliadku mestom.

Pešo so sprievodcom cez Staré Mesto
icon time

Dĺžka výletu

2 hodiny/ podľa želania
icon place

Typ dopravy

pešo
price tag

Cena

na vyžiadanie

Informácie

Sezóna celoročne
Odchod podľa želania skupiny
Miesto odchodu podľa želania skupiny
Miesto príchodu Hviezdoslavovo námestie alebo podľa želania skupiny
Jazyky angličtina, nemčina alebo podľa želania skupiny
Prehliadka zahŕňa pešiu prehliadku s profesionálnym sprievodcom
celoročne

TIP -  Pešo so sprievodcom cez Staré mesto

Prehliadky je možné spojiť so širokým spektrom aktivít, podujatí či iných služieb. Na požiadanie zabezpečíme reštauračné služby, ochutnávky miestnych špecialít, ubytovacie služby, prenájom priestorov, návštevu divadelných, tanečných a hudobných podujatí, mestských slávností a iných zábavných aktivít.

TIP

Vypočujte si, ako znie Bratislava na súkromnom koncerte v jednom z jej palácov alebo kostolov! Na požiadanie je možné prehliadku rozšíriť o koncert – ľudovej, zábavnej (filmy a muzikály) či klasickej hudby. Ideálne pre skupiny.

TIP

Túžite po prechádzke Bratislavou pod nočnou oblohou? Absolvujte s nami Potulky nočným Pressburgom.

TIP

Nechajte sa nami zlákať na jedinečnú chuť slovenského piva a skombinujte si svoju prehliadku s pivnou ochutnávkou. Ochutnávka znamenitého domáceho nepasterizovaného zlata v miestom pivovare s dlhoročnou tradíciou, počas ktorej si každý pivný gurmán príde na svoje.

Mám záujem o výlet

Galéria

Partneri