Bratislava | 7°C
logo

Prehliadka Bratislavy

Prehliadka Bratislavy - počas príjemnej prechádzky po pešej zóne v historickom centre Bratislavy objavíte najúchvatnejšie časti Starého mesta.

Prehliadka Bratislavy – stredoveké uličky vás dovedú k Dómu sv. Martina. Popri renesančných meštianskych domoch, barokových palácoch, najstaršej univerzite v Bratislave – Academii Istropolitane a Michalskej bráne, prídeme na Hlavné námestie, do úplného srdca Starého mesta v Bratislave. Na tomto bývalom trhovisku nájdete starú radnicu, fontánu kráľa Maximiliána, pohostinné secesné kaviarne. Z hlavného námestia vedú ulice až k Dunaju. Tento smer nás dovedie tiež k budove Opery, ktorá stojí na začiatku krásneho bulváru. Pred budovou opery poobdivujeme úžasnú fontánu od Ganymeda a prejdeme ďalej okolo Koncertnej siene – Reduty, pri ktorej ukončíme spoločnú prehliadku.

Bratislava

TRVANIE

3 hodiny

TYP VOZIDLA

Pešo

Informácie

Špeciálne ponuky a podmienky

Okružná prehliadka Bratislavy sa začína jazdou autobusom. My používame náš 30 ročný oranžový autobus „KAROSA-ŠKODA”. Na začiatku prehliadky prejdeme popri pobreží Dunaja a Dómu sv. Martina, bývalého korunovačného kostola kráľov a kráľovien Uhorska. Pokračujeme ďalej popri stredovekých mestských hradbách a prejdeme okolo Grassalkovičovho paláca, teraz Prezidentského paláca. Prejdeme tiež okolo arcibiskupského letného paláca, teraz sídla vlády. Ulica Palisády nás dovedie na hradný vrch, ktorý poskytuje nádherný pohľad na celé mesto a jeho okolie, a potom ďalej na pamätník druhej svetovej vojny, na Slavín. Nakoniec si pozrieme hrad a jeho nádvoria a potom nás náš oranžový veterán odvezie späť do mesta.

Galéria

Registrácia

Prehliadka Bratislavy

Máte záujem o tento výlet? Vyplňte formulár nižšie a my sa vám ozveme.

Formulár bol úspešne odoslaný.