Expert na Dunaj

Dovoľte, aby sme vás privítali v destinácii, do ktorej sme blázni. Ak túžite prežiť dovolenku v prírode, spoznávaním historických pamiatok, návštevou podujatí, adrenalínovým dobrodružstvom, Dunajský región vám má čo ponúknuť. Zachovalé kultúrne dedičstvo, úchvatné prírodné scenérie, špecifická atmosféra dunajských prístavov – to všetko na vás čaká v našom regióne.

5 dôvodov, prečo navštíviť náš región

vyhlad na dunaj

1.

Vyhliadkové plavby na Dunaji

Výnimočný zážitok na vlnách Dunaja

Dunajské vyhliadkové plavby sú ozajstným lákadlom pre každého turistu, ktorý sa rozhodne navštíviť náš región. Z bohatej ponuky si vyberie skutočne každý – ak máte radi adrenalínové jazdy, historické poznávanie alebo pohodlné leňošenie na palube lode. Okrem očarujúcich pohľadov na okolitú prírodu príznačnú pre nábrežie Dunaja majú naši pasažieri možnosť spoznať atmosféru 78 dunajských prístavov. Štyri hlavné mestá európskych krajín ležiace na Dunaji – Viedeň, Bratislava, Budapešť, Belehrad, ale aj iné mestečká s jedinečnou architektúrou sú skvelými miestami pre pešie potulky či usporiadanie kongresov a konferencií.

Historické klenoty Dunajského regiónu

Obkľúčení históriou

Dunaj, to sú aj staré centrá miest s výnimočnými historickými budovami, múzeami, galériami, starobylými zrúcaninami, hradmi a pevnosťami, ktoré počas vašich potuliek Dunajským regiónom nemôžete vynechať. Obkľúčení romantickou atmosférou starých kaviarničiek, námestí a uličiek, svetiel lámp, parkov získate nezabudnuteľné spomienky na Dunajský región. Zatúlajte sa do kráľovských čias Uhorska alebo zaspomínajte si na pomerne nedávnu éru komunizmu v historických mestečkách Dunajského regiónu!

2.

3.

Nedotknutá príroda

Voľné chvíle v objatí prírody

Od kopcov a údolí až k rovinatým pláňam Čierneho mora Dunaj preteká rozmanitou prírodnou krajinou, v ktorej si môžete aktívne oddýchnuť i perfektne zrelaxovať. Turistické výpravy do okolitých lesov sú skvelou možnosťou pre všetkých športovcov aj nešportovcov, keďže poskytujú náročné i menej náročné trasy. Neopakovateľným zážitkom je pozorovanie vtáctva či iných druhov zvierat v úchvatnej prírode.

Tradície a gastronómia

Autentický zážitok

Ak hľadáte autentický zážitok, v Dunajskom regióne si prídete ozaj na svoje. Mnohé malé mestečká i obce vo vidieckych oblastiach si dodnes zachovávajú svoje tradície a tradičný spôsob života. Na svahoch Malých Karpát preslávení vinohradníci pripravujú fajnové vínka; v starých majolikárskych dielňach potomkovia habánov vyrábajú typické hrnčiarske produkty; vodné kolesá podunajských mlynov roztáčajú starí mlynári, aby si pripomenuli slávne zamúčené časy Podunajska. Ak chcete spoznať, ako znie ľudová hudba alebo zakrepčiť si na ľudovú nôtu, pozývame vás na obľúbené podujatia, ktoré vás vnoria do tradícií veľkolepo. Pravú chuť regiónu spoznáte na „koštovkách“ tradičných gastronomických špecialít.

4.

5.

Aktívny odpočinok

Za hranicami bežného stereotypu

Dunajský región je nabitý možnosťami pre všetkých, ktorí chcú prežiť svoju dovolenku naplno. Skvelou možnosťou, ako osviežiť svoj pobyt počas horúcich letných dní, sú vodné športy. Navštívte areál vodných športov Divoká voda alebo zažite adrenalínovú jazdu na speedboate a hoďte všetky starosti za hlavu! Ak sa chcete nechať rozmaznávať, môžete navštíviť jedno z termálnych kúpalísk v Podunajskom regióne alebo preslávené kúpeľné mestečko Piešťany. Vyskúšajte ich liečivé účinky na vlastnej koži!

Stačí prísť a zažiť!